Obnova drážďanského chrámu

Stavba drážďanského chrámu Panny Marie pocházela z 18. století a tvořila dominantu Drážďan. Zničena byla při spojeneckém bombardování na sklonku války v noci ze 13. na 14. února 1945, při němž v Drážďanech zahynulo kolem 35000 lidí. Trosky chrámu byly po válce ponechány na místě jako memento válečných hrůz. Po sjednocení Německa padlo po mnohaletých kontroverzních diskuzích rozhodnutí chrám obnovit v původní podobě.
(volně dle Katolického týdeníku 17./2004 - brt) |


